Výrobky & Trhy

UV laky

Laky CYCON® UV-Coatings
Vysoká účinnost díky inovativním procesům

Výrobní procesy se v dnešní době vyznačují vysokou nákladovou efektivitou. Lakovací systémy vytvrzované pomocí UV záření přitom spojují vynikající produktové vlastnosti s krátkými procesními časy při nízké investiční náročnosti. Po vytvrzení dosahují laky CYCON® UV-Coatings během několika sekund vysoké odolnosti. Současně je možné zkracovat výrobní procesy a snižovat náklady za energie i investiční náklady.

Naše systémy CYCON® Monocure s UV vytvrzováním Vám nabízejí možnost sušení bez sušicích pecí. Po krátké době odvětrání při nízkých teplotách se konstrukční dílce s nanesenou povrchovou úpravou během několika sekund vytvrdnou a okamžitě poté jsou k dispozici pro další technologické kroky. Přitom lakované dílce získávají bezprostředně po vytvrzení svoje definované vlastnosti s velmi dobrou mechanickou pevností a vysokou chemickou odolností.

Společnost Mankiewicz disponuje vysoce moderním centrem vybaveným UV technologií, kde se můžete sami přesvědčit o UV technologii na základě praktických zkoušek. Na této bázi Vás rádi podpoříme při zpracování na míru řešených technologických konceptů. Od volby různých lamp přes nejrůznější mechanismy vytvrzování až po aplikaci povrchové úpravy na konstrukční dílce včetně komplexních 3D geometrií Vám nabízíme možnost podrobného poradenství.

Zkušení inženýři a aplikační technici Vás budou podporovat při integraci UV technologie do Vašeho výrobního procesu. Na našem aplikačním zařízení můžeme simulovat Vaši sériovou výrobu, vyvinout výrobní řešení podle Vaší potřeby a poskytnout poradenství při výběru optimální konfigurace zařízení. Navíc lze pomocí aplikační technologie realizovat simulaci procesů lakování s dalšími kroky aplikace povrchové úpravy, jako například PVD. Díky tomu lze již ve fázi vývoje zohlednit všechny důležité výrobní parametry a tím výrazně zefektivnit realizaci do sériové výroby.

Pokud máte zájem o podrobné informace z našeho vývoje v této oblasti, kontaktujte nás.