Výrobky & Trhy

Větrné elektrárny

Firma Mankiewicz je dobře známým výrobcem lakovacích systémů, které se zaměřují na individuální potřeby zákazníka ve všech oblastech sériové výroby. Ovšem zvrůstající význam energie získáváné z větrných elektráren přiměl Mankiewicz, aby se koncentroval na vývoj vysoce kvalitních povrchových úprav k ochraně listů rotorů.

Odolnost vůči abrazi a erozi způsobovaných povětrnostními vlivy jsou přitom stejně tak důležité, jako trvalá elasticita, spojení s laminátem a vzhled povrchu.
ALEXIT® laky pro listy rotorů jsou akreditovány předními výrobci větrných elektráren a za posledních více než 10 let úspěšně prokázaly svoji účinnost v praxi. Předčasné opotřebení listů rotoru vede k finančně náročné výměně. Cílem je prodloužení intervalů údržby a životnosti listů rotorů použitím vysoce kvalitní povrchové úpravy.

Produkty Mankiewicz poskytují následující výhody:

  • kompletní portfólio výrobků pro sériovou výrobu listů rotorů, od gelového nátěru přes stěrku až po finální povrchovou úpravu;
  • speciálně vyvinuté pro vysoké požadavky na listy rotorů;
  • vysoce kvalitní ochrana abrazí zatížených částí, jako je špička listu rotoru a náběžná hrana, použitím nejmodernějších povrchových technologií;
  • účinnost ověřená praxí za posledních více než 15 let;
  • certifikace nezávislými institucemi, jako např. Germanischer Lloyd.

Jakmile to trh pro opravářství listů rotorů vyžadoval, Mankiewicz spustil výrobu ALEXIT BladeRep. Tato řada produktů obnáší "4-dílný systém pro opravy povrchových úprav" zahrnující tvarovací stěrku, stěrkovací plnič, ochranu čelních hran a krycí lak pro efektivní opravy typických projevů opotřebení na povrchu listů rotorů.

Všechny produkty řady ALEXIT® BladeRep jsou dvousložkové polyuretanové materiály, které se obzvlášť dobře hodí k dlouhodobé ochraně objektů, jejichž povrchy jsou vystaveny extrémním povětrnostním vlivům.

Pokud máte zájem o podrobné informace z našeho vývoje v této oblasti, kontaktujte nás prosím.
.